Nákupní košík Položek: 0 ks. v hodnotě: 0

E-shop

Mobilní pálenice

Mobilní pálenice Vzor 1922 - Edice Present

Minipálenice. Mechanický model mobilní pálenice vzor 1922. V dřevěné krabičce s polstrováním, včetně manuálu a tzv. „invazního kufříku“, který obsahuje odměrku z ušlechtilé oceli, táhlo, přečerpávací hadičku a lopatku – topeniště. Součástí sady je i podstavec a 2ks kýblíků. Model je označen unikátním sériovým číslem.

Modely jsou vyráběny v malých limitovaných sériích a jejich precizní zpracování, funkčnost a použití kvalitních kovových materiálů z nich dělá zajímavý, sběrateli vyhledávaný technický unikát.
Na model jsme použili kvalitní hliníkové  slitiny, s černým eloxovaným povrchem, který výborně odolává korozi i vysokým teplotám. U modelu uplatňujeme stejné technologie a postupy, které používáme při výrobě dílců pro náročná průmyslová zařízení, elektroniku a letectví. Kotlík, víko, trubice přestupníku a spirála chladiče jsou z 99,9% čisté mědi. Kotlík a víko mají ručně lapované dosedací plochy. Lopatka topeniště, hřídelky, čepy a šrouby jsou z ušlechtilé nerez oceli. Odměrka je z chemicky odolné „potravinářské“ nerez oceli.
Každý model je na tělese kotliny gravírováním označen unikátním sériovým číslem.

TECHNICKÁ DATA:
Měřítko: 1:10
Výška: 146mm, délka: 114mm, šířka: 48mm.
Vnitřní průměr komínu: 10mm
Hmotnost: 183g
Palivo: pevný líh (Esbit)
Objem kotlíku: cca 17,5ml
Objem odměrky: cca 2,5ml

Edice Present obsahuje:

•Mechanický model mobilní pálenice vzor 1922
•Dřevěnou krabičku s polstrováním
•"Invazní kufřík"
•Manuál
•Podstavec (kombinace nerez ocel / dřevo - buk)
•Kýblík 2ks ( Eloxovaný hliník s logem výrobce)

Cena: 3190 Kč

Galerie - Present

"Nikdo nemá kořalky bez daně páliti mimo stavení a pozemky, v nichž sám bydlí případně na nichž hospodaří."

E-shop - Mechanické modely E-shop

Mechanické modely mobilní pálenice, propagační předměty. Dárky pro muže...

Víte že v roce... Víte že...

Zajímavosti a historické souvislosti nejen o mechanických modelech a pálenicích.

Youtube videokanál - Mobilní pálenice Video kanál

Zajímavá videa a návody k modelům.

Modely mobilní pálenice jsou vyráběny v malých limitovaných sériích a jejich precizní zpracování, funčnost a použití kvalitních kovových materiálů z nich dělá zajímavý, sběrateli vyhledávaný technický unikát. Na model pálenice jsme použili kvalitní hliníkové slitiny, s černým eloxovaným povrchem, který výborně odolává korozi i vysokým teplotám.

U modelu mobilní pálenice uplatňujeme stejné technologie a postupy, které používáme při výrobě dílců pro náročná průmyslová zařízení, elektroniku a letectví. Kotlík, víko, trubice přestupníku a spirála chladiče jsou z 99,9% čisté mědi. Měď se dobře tváří a má příznivé katalycké účinky na odbourávání organických esterů a kyseliny kyanovodíkové. Pro tyto účely, jak zjistili již naši předkové, je měď tím nejvhodnějším materálem. Kotlík a víko mají ručně lapované dosedací plochy. Lopatka topeniště, hřídelky, čepy a šrouby jsou z ušlechtilé nerez oceli. Odměrka je z chemicky odolné „potravinářské“ nerez oceli. Každý model je na tělese kotliny gravírováním označen unikátním sériovým číslem.

Nitara s.r.o.
Created by Grafik-art.cz